سس کچاپ درسا

 

  • با کیفیت فوق العاده و طعمی فراموش نشدنی
  • بهترین برند سس کچاپ
  • تولید شده از گوجه های مرغوب و ادویه های درجه یک
  • دارای طعم و رنگ بسیار عالی و طبیعی 
  • تولید شده توسط دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته
  • در دو شکل سس کچاپ فشاری 300 گرمی و سس کچاپ تک نفره 20 گرمی

بهترین برند سس کچاپ

سس کچاپ یا سس گوجه فرنگی یک چاشنی همیشگی و معروف و حتی ضروری در هر فست فود و ساندویچی هست. حتی شما می توانید بهترین برندهای سس کچاپ را در هر خانه ای پیدا کنید. بهترین برند سس کچاپ باید دارای ویژگی های مثبت زیادی باشد از جمله طعمی که به ساندویچ یا هر غذای دیگری می دهد. کیفیت بالای سس گوجه فرنگی یا سس کچاپ و همینطور سالم بودن و کم کالری بودن سس گوجه فرنگی. خصوصیات بهترین برند سس کچاپ باید به صورت زیر باشد:

  • طعم فوق العاده: مثل هر خوردنی دیگر معمولا طعم یک ماده غذایی مهمترین ویژگی آن ماده غذایی از نگاه مشتریان می باشد. در مورد سس کچاپ یا سس گوجه فرنگی مهم تر از طعم آن، طعم نهایی غذایی که به آن اضافه می شود اهمیت دارد. بهترین مارک سس گوجه فرنگی باید در نهایت طعمی دلنشین به غذای شما بدهد.
  • کیفیت بالا: بهترین برند سس گوجه فرنگی باید از بهترین محصولات تهیه شده باشد. ما در درسا از بهترین گوجه فرنگی، سرکه، نمک، فلفل شیرین و دیگر مواد غذایی استفاده می کنیم.
  • سالم بودن: سالم بودن در فرهنگ غذایی امروزه بیشتر به معنای کم کالری بودن است. با توجه به گسترش چاقی مفرط در جوامع امروزی و توجه ویژه به سلامتی و لاغر بودن، کم چرب و کم کالری بودن از ویژگی های اصلی بهترین برند سس کچاپ می باشد. 

 

خواص سس کچاپ

از آنجایی که ماده اصلی مورد استفاده در تولید سس کچاپ، گوجه فرنگی است تا حدود زیادی خواص سس کچاپ تحت تاثیر استفاده از این ماده خوراکی است. این سس مزه دلپذیری دارد و امکان مصرف آن با بسیاری از مواد غذایی دیگر نیز وجود دارد. همراه کردن سس کچاپ با پیتزا و یا با ساندویچ ها گزینه ای است که احتمالاً همه ما به شکل های مختلف تجربه آن را داشته‌ایم. برای بررسی دقیق تر خواص سس کچاپ ابتدا به بررسی ارزش غذایی آن خواهیم پرداخت و سپس چند مورد از خواص اصلی آن را ذکر خواهیم کرد.

خواص سس کچاپ تحت تاثیر ارزش غذایی

 معمولا در بررسی مواد غذایی ارزش غذایی آنها را در هر ۱۰۰ گرم بررسی می‌کنند. ما هم در اینجا همین روند را برای بررسی خواص سس کچاپ انجام خواهیم داد. در هر ۱۰۰ گرم از این ماده غذایی ۱۱۲ کالری انرژی وجود دارد که تنها 0.2 گرم از آن چربی است. جالب است بدانید که در سس کچاپ خبری از کلسترول نیست و در عوض ۹۰۷ میلی گرم از آن سدیم است. در کنار این، ۳۱۵ میلی گرم پتاسیم و ۲۶ گرم کربوهیدرات دیده می شود. همچنین 1.3 گرم از این ساختار مربوط به پروتئین هاست که ۲ درصد از ساختار کلی آن را به خود اختصاص می‌دهد.

اما بررسی درصد وجود ویتامین ها به ما کمک میکنند که درک بهتری نسبت به خواص سس کچاپ داشته باشیم. در حدود ۱۰ درصد ویتامین ها، 1 درصد کلسیم، 6 درصد ویتامین c، ۱۰ درصد ویتامین b و سه درصد منیزیم در ساختار سس کچاپ دیده می شود. این یعنی بسیاری از ارزش غذایی این ماده تحت تاثیر گوجه فرنگی استفاده شده برای ساخت آن قرار دارد.

خواص سلامتی سس کچاپ

 جالب است بدانید که محققان تحقیقات زیادی در مورد خواص سس کچاپ انجام داده‌اند و حتی مشخص شده که تاثیر مستقیمی بر سلامت فرد دارد. در یک بررسی در سال ۲۰۰۲ مشخص شد که سس کچاپ می‌تواند ۲۰ درصد خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد که به دلیل استفاده از آنتی اکسیدان لیکوپن در ساختار گوجه فرنگی و در سس کچاپ است.

در بررسی های تحقیقاتی مشخص شده که لیکوپن موجود در ساختار سس کچاپ می‌تواند تاثیرات متعدد دیگری هم داشته باشد. یکی دیگر از خواص سلامتی سس کچاپ این است که می توانند تعداد اسپرم ها را تا ۷۰ درصد افزایش دهد. این یعنی تاثیر مستقیم و آنتی اکسیدان‌ها بر عملکرد جنسی مردان. یکی از مواردی که در بخش ارزش غذایی سس کچاپ به آن اشاره کردیم، نبود کلسترول در ساختار آن است. در یک بررسی در سال ۲۰۰۷ مشخص شده است که استفاده از سس کچاپ باعث می شود که فرد کلسترول کمتری داشته باشد. این یعنی خواص سس کچاپ کمک می کند که کلسترول بد خون به اندازه ۱۳ درصد کاهش یابد. تاثیرات مثبت دیگری در رابطه با خواص سس کچاپ گزارش شده است که برخی از آنها مربوط به وجود ویتامین آ در ساختار آن است. ویتامین ها به طور مستقیم در بهبود بینایی نقش دارد و این یعنی سس کچاپ در بینایی فرد هم موثر است. به همین دلیل اکثر پزشکان و محققین در حال مطالعه خواص سس کچاپ هستند تا به اطلاعات جدید و نقش مهم آن در سلامت افراد جامعه پی ببرند.