رب گوجه فرنگی درسا

 

  • با کیفیت بالا و طعمی دلنشین
  • بهترین برند رب گوجه فرنگی
  • تولید شده از گوجه های مرغوب و درجه یک
  • دارای طعم و رنگ بسیار عالی و طبیعی 
  • تولید شده توسط دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته
  • در دو وزن 4 کیلوگرمی و 800 گرمی
-رب-گوجه-فرنگی.jpg

بهترین برند رب گوجه فرنگی

رب گوجه فرنگی یکی از محبوب ترین مواد اولیه غذاهای ایرانیست. بدون شک هر ایرانی طعم رب گوجه فرنگی را در زندگی خود چشیده است و از آن به عنوان یک چاشنی غذا بسیار مهم در بسیاری از غذاهای ایرانی یاد می شود. بهترین برند رب گوجه فرنگی باید دارای خصوصیات مثبت فراوانی باشد. کیفیت بالا، طعم خوب، سالم بودن برای بودن و حتی رنگ رب گوجه فرنگی عواملی هستند که بهترین مارک رب گوجه فرنگی را تعیین می کنند. خصوصیات بهترین برند رب گوجه فرنگی باید به صورت زیر باشد:

  • کیفیت بالا: در تولید بهترین برند رب گوجه فرنگی باید از گوجه های مرغوب و مواد افزودنی مجاز و سالم استفاده شده باشد.
  • طعم عالی: مطمئنا مهم ترین ویژگی برای انتخاب بهترین رب گوجه فرنگی برای هر ایرانی طعم آن است.
  • سالم بودن: در سال های اخیر و با گسترده شدن بحث لاغری و سالم بودن بدن مانند تقاضای فراوان برای سس مایونز کم چرب، رب گوجه فرنگی خوب باید دارای کالری مناسب و قند و چربی کم باشد.
  • خوشرنگی: برای هر بانوی ایرانی رنگ رب گوجه فرنگی بسیار مهم است تا در کنار طعم عالی غذا، رنگ آن نیز زیبا باشد.

 

 

  

خواص رب گوجه فرنگی

رب گوجه فرنگی یکی از محبوب ترین چاشنی های غذا در بین ایرانی هاست و باید اعتراف کنیم که خواص رب گوجه فرنگی بسیار بیشتر از آن است که تنها به خاطر رنگ قرمز از آن استفاده کنیم. متخصصان کشاورزی و کارشناسان مواد غذایی معتقدند که تبدیل کردن گوجه فرنگی به فرآورده هایی مانند رب و سس، باعث انتقال این خصوصیات بین محصول مورد نظر می شود. اگرچه قیمت رب گوجه فرنگی در چند وقت اخیر به خوبی رشد کرده! اما بد نیست در مورد خواص آن هم اطلاعاتی داشته باشیم. رب گوجه فرنگی همانند گوجه فرنگی سرشار از ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز برای بدن است. از ویتامین های داخل رب گوجه فرنگی می توان به مواد زیر اشاره کرد:

لیکوپن: این ماده که نوعی ویتامین A به شمار می رود، در جلوگیری به ابتلا به سرطان پروستات نقش مهمی دارد.

ویتامین C: خاصیت های ویتامین C بر هیچکس پوشیده نیست. ویتامین C در درمان سرماخوردگی بسیار موثر است و همین طور باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

خواص رب گوجه فرنگی ناشی از ترکیبات معدنی

اگر به قوطی رب گوجه فرنگی نگاه کنید و به اطلاعات درج شده در مورد ترکیبات آنها توجه کنید می بینید که بسیاری از ترکیبات معدنی و آلی در آن وجود دارد. به طور کلی در هر ۱۰۰ گرم رب گوجه فرنگی ۸۲  کیلو کالری انرژی وجود دارد. مقدار ترکیب چربی این ماده تنها 0.5 گرم است که درصد بسیار پایینی است. در رب گوجه فرنگی حدود ۵۹ گرم سدیم، حدود ۱۰ گرم پتاسیم، حدود 4.3 گرم پروتئین، ۳۰ درصد ویتامین آ، ۳۶ درصد ویتامین سی، ۳ درصد کلسیم و ۱۶ درصد آهن یافت می شود.

بنابراین اگرچه خواص رب گوجه فرنگی به عنوان یک چاشنی می‌تواند شامل طعم‌دهنده گی و ایجاد رنگ جذاب در غذا باشد، اما در هر صورت باید بپذیریم که وجود ترکیبات معدنی آن را به یک ماده غذایی سالم تبدیل کرده است. در واقع اگر رب گوجه فرنگی به شکل استاندارد و مناسب تولید شده باشند، می تواند بخش مهمی از ترکیبات معدنی مورد نیاز بدن ما را تامین کند و به عنوان یک خوراکی اصلی استفاده شود.

 خواص رب گوجه فرنگی برای کمک به سیستم هضم غذا

 یکی از موادی که هنگام تبدیل گوجه فرنگی به رب به آن انتقال داده میشود، پروبیوتیک ها و آنتی اکسیدان ها هستند. این ترکیبات به وفور در گوجه‌فرنگی یافت می‌شوند و تأثیر مهمی بر سلامتی فرد دارد.  این مواد در افزایش و رشد باکتری های روده موثر عمل می‌کنند و باعث می‌شود که سیستم گوارش انسان در هضم و بازیافت مواد غذایی عملکرد بهتری داشته باشد. پس بدون شک خواص رب گوجه فرنگی می تواند به سیستم هضم غذا کمک کند.

 آنتی اکسیدان برای مقابله با سرطان ها

 همه ما می دانیم که مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان تا چه اندازه بر سلامت پوست و جلوگیری از سرطان های مختلف نقش دارد. یکی از ترکیباتی که در ساختار رب گوجه فرنگی وجود دارد، آنتی اکسیدان لیکوپن است. این آنتی اکسیدان در مراقبت از سلول ها در برابر عوامل مخرب فوق العاده است و می تواند از تاثیر عوامل محیطی بر روی پوست انسان جلوگیری کند. در ضمن آنتی اکسیدان ها و مواد مقاوم خوبی در برابر عوامل سرطان زا هستند و اکثر پزشکان بیماران را به مصرف این مواد غذایی توصیه می‌کنند. به همین دلیل خواص رب گوجه فرنگی می تواند در مراقبت از بیماری های مختلف نقش داشته باشد. اگرچه بررسی‌های دیگری بر روی خواص رب گوجه فرنگی انجام میگیرد، اما باید بپذیریم که وجود لیکوپن به عنوان یک آنتی اکسیدان همچنین رنگ دانه های قرمز رنگ عامل مهمی برای درک تاثیر آن بر کیفیت غذا و سلامت فرد است.