سس تند درسا

  • تهیه شده از مواد اولیه درجه یک
  • تولید شده توسط دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک
  • بهترین برند سس تند
  •  طعم دلنشین
  • دارای رنگ فوق العاده
  • تهیه شده از بهترین گوجه و فلفل قرمز های ایران
  • در دو شکل سس کچاپ فشاری 300 گرمی و سس کچاپ تک نفره 20 گرمی

بهترین برند سس تند

سس تند یا سس فلفل معمولا از فلفل و دیگر مواد اولیه تولید می شود. در سس گوجه فرنگی تند درسا همان طور که از نامش پیداست گوجه فرنگی نیز استفاده شده است. در بهترین برند سس تند معمولا از فلفل، گوجه فرنگی، سیر و سرکه سفید استفاده شده است. سس تند از 6000 هزار سال پیش در منطقه آمریکایی جنوبی و بین اقوام مایا استفاده می شده است که پس از فتح آن مناطق توسط اسپانیایی ها، توسط آن ها به اروپا آورده شد. بهترین برند سس تند گوجه فرنگی دارای فواید زیر می باشد:

  • کاهش وزن: سس تند می تواند به کاهش وزن شما بسیار کمک کند. سس تند دارای کالری بسیار کمی می باشد. تقریبا در هر قاشق غذاخوری بهترین مارک سس تند، تنها 3 کالری وجود دارد. از طرف دیگر سس تند به دلیل داشتن فلفل مانند هر غذای تند دیگری متابولیسم بدن را افزایش می دهد.
  • آنتی اکسیدانت: سس تند مانند رب گوجه فرنگی به دلیل داشتن ویتامین های A و C دارای آنتی اکسیدان فراوانی می باشد. بهترین برند سس تند با داشتن آنتی اکسیدان می تواند از وزن شما بکاهد و از طرفی دیگر مانع از نابودی سلول های بدن شود. 
  • جلوگیری از دیابت: در تحقیقی که در سال 2006 توسط دانشمندان آمریکایی صورت گرفت، آن ها به این نتیجه رسیدند که استفاده از سس تند باعث جلوگیری از دیابت در بدن می شود. 

 

 

خواص سس تند

به هر اندازه ای که از فلفل و سس های تند شاکی باشید، باز هم نمی توانید از خواص سس تند چشم‌پوشی کنید و لازم است که در برخی موارد مصرف کننده اصلی آن باشید. اصولاً مصرف تند با برخی از غذاها و به طور ویژه به همراه پیتزا جذابیت ویژه‌ای دارد. اما این جذابیت توجه ما را به خواص و ویژگی های فوق العاده آن کم می‌کند و بیشتر طعم و مزه آن را ترجیح می دهیم. اما در این مطلب می‌خواهیم به طور ویژه به بررسی خواص سس تند بپردازیم و ببینیم که آیا مصرف آن برای سلامتی مفید هست یا خیر؟

 حقایق غذایی مشخص کننده خواص سس تند

برای اینکه درک بهتر و مناسب‌تری از خواص سس تند داشته باشیم، در ابتدا با ویژگی ها و حقایق غذایی ۱۰۰ گرم از این ماده غذایی شروع میکنیم. در هر ۱۰۰ گرم از سس تند، ۱۱ کالری انرژی وجود دارد که ناشی از 0.4 گرم چربی کل آن است. به طور کلی در این نوع سس خبری از چربی اشباع نیست و کلسترول آن صفر است. در حدود ۲۶ گرم از ۱۰۰ گرم سس شامل سدیم می شود و ۱۴۴ میلی گرم از آن پتاسیم است. تمام کربوهیدرات موجود در این سس 1.8 گرم است که نشان دهنده اهمیت مصرف آن برای افراد دارای چربی است.

 اگر بخواهیم بررسی خواص سس تند را با توجه به پروتئین ها و ویتامین های موجود در آن انجام دهیم، در 100 گرم از آن 0.5  پروتئین دیده می‌شود که یک درصد آن را تشکیل می‌دهد. در این ترکیب ۳ درصد ویتامین آ، حدود ۱۲ درصد ویتامین c، حدود ۱۰ درصد ویتامین b و یک درصد منیزیم وجود دارد. همین ترکیبات اولیه مشخص میکند که خواص سس کاملاً با سلامتی ما گره خورده­اند.

 خواص سس تند تحت تاثیر ویتامین c و ویتامین a

مهمترین ترکیباتی که در سس تند دیده می شود، ویتامین سی است. این ویتامین باعث بالا رفتن سرعت سوخت و ساز بدن و همچنین بیوسنتز انتقال دهنده های عصبی می شود. از طرف دیگر این ویتامین می تواند عملکرد سیستم ایمنی و روند جذب آهن در بدن را بهبود ببخشد و به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند. تمامی این نقش­ها باعث می‌شود که تاثیر رادیکال های آزاد بر روی سیستم بدن کاهش یافته و به طور کلی برای کیفیت سلامتی انسان مفید است.

احتمالا در مورد تاثیر کاروتن در هویج و تبدیل شدن آن به ویتامین a می دانید. خواص سس تند تا حدود زیادی تحت تأثیر حضور کارتنوئید ها، فلاونوئیدها، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی است. همه این مواد در کنار یکدیگر خواص ضد پیری و ضد التهابی دارند و باعث می‌شود که پوست فرد کمتر تحت تاثیر اشعه خورشید قرار گیرد. بنابراین تا حدود زیادی می‌توان اطمینان داد که این ویتامین‌ها و آنتی‌ اکسیدان‌ها در کنار یکدیگر بر سلامتی جسمی فرد تاثیر گذار هستند. به عنوان آخرین بخش و جمع‌بندی به خاطر داشته باشید که خواص سس به دلیل چربی پایین آن و وجود ترکیبات معدنی و ویتامین ها برای بدن بسیار مهم است. وجود رنگدانه ها عامل دیگری است که از تأثیر عوامل بیماری زا بر روی پوست جلوگیری کرده و به طور کلی رادیکال های آزاد را از بین می برد. با این تفاسیر مصرف سس تند می تواند به سلامتی جسمی فرد کمک کند.